Život je jednoduchý, to jen lidé si ho dělají složitým...

Srpen 2009

Když...

19. srpna 2009 v 20:40 | Elá
Když jdete po ulici a pláčete, každý se otočí aby se podíval na cizí neštěstí, ale nikdo nepomůže.

Když jdete po ulici s úsměvem na tváři, neohlédne se nikdo, ale každý by se rád zasmál.

Indigové děti

18. srpna 2009 v 20:03 | Elá |  Zajímavosti
http://bylinkovestranky.sweb.cz/andele/indigo%201a.jpg
Poznáte je podle pohledu, který je duchapřítomný, kritický a moudrý. Jejich pronikavé a často průzračné modré oči se za vámi vykloní i z kočárku, aby se vám podívaly na dno duše. Na matku se upřeně dívají již po narození. Jsou jiné. Brzy jsou schopny abstraktního myšlení, bývají v některých věcech výjimečně nadané, mívají nadpřirozené schopnosti, předvídají události, lidé se jich mohou bát. Do školy už jdou s několika přečtenými knihami a na dlouho se za lavicí neschovávají. Jsou náročné nezávislé, tvrdě upřímné, s vyhraněným smyslem pro spravedlnost a ,,anténkami" pro jakoukoli nepravdu. Samy vědí, co je správné, všechno by zlepšovaly, nerespektují autority, naopak hodlají učit ony nás. Usmiřují dospěláky a diví se, proč jsme ještě nenapravili svět - vždyť je to tak jednoduché...

Je fascinující...

14. srpna 2009 v 21:11 | Elá
Je fascinující jaká je to změna, když litujete známé lidi, kterým se stalo něco hrozného, nebo smutného, s tím, když se tato strašná, či smutná věc, stane ve vaší rodině, nebo vám.

O knihách...

7. srpna 2009 v 17:44 | Elá
V honosném rouše prachu šedivého stránkami knihy teče klidně čas.

tak tuto větu - "motto" řekl Jaroslav Seifer. Někdo jiný pravil, že knihy jsou od toho, aby jsme mohly cestovat v myšlenkách. A já jsem knihami oklouzlena.

http://levanduloveslunce.bloguje.cz/img/kniha.jpg