Život je jednoduchý, to jen lidé si ho dělají složitým...

Vykoupení z věznice Shawshank

12. září 2009 v 18:22 | Elá

Vážení a milý, film - Vykoupení z věznice Shawshank - mě učaroval.
Libuji si v krásných filmech, ale tento doporučuji asi nejraději. DVD jsem zastrčila do přehrávače, aniž bych byla tušila, jaká podívaná mě čeká. A když jsem zmáčkla play, chybu jsem rozhodně neudělala... Tentokrát se Stephen King - podle jehož novely byl film natočen - opravdu vyznamenal. Díky také patří režiséru Franku Darabontovi a skvělím hercům.

Pokud chcete vědět více, přejděte na celý článek, tam vás čeká popis filmu... :)


Vykoupení z věznice Shawshank

The Shawshank Redemption
Drama, USA, 1994, 142 min., od 12 let


obrazek
V roce 1946 byl v Maine za vraždu manželky a jejího milence odsouzen k dvojnásobnému doživotí mladý bankéř Andy Dufresne, když porota neuvěří jeho tvrzení, že je nevinen. Počátkem roku 1947 se tak mladý a do té doby úspěšný muž ocitl ve státním vězení v Shawshanku. Snaží se přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích, kdy si ho jako terč útoků vybere sadistický homosexuál Bogs, se spřátelí s černochem Riddingem, kterému nikdo neřekne jinak než Red. Ten je ve věznici už dvacet let a dokáže obstarat úplně všechno. Andy ho požádá o kamenické kladívko. Po dvou letech nabídne vrchnímu dozorci Hadleymu pomoc při finančních a daňových záležitostech a na oplatku chce jen pár piv pro své přátele, čímž si získá přízeň bachařů i spoluvězňů.
Druhou věcí o kterou Andy požádá Reda je plakát Rity Haworth, který si pověsí na zeď cely. Čas ve věznici plyne. Andy pracuje ve vězeňské knihovně, a navíc zpracovává daně pro všechny bachaře a pomocí fiktivního tichého společníka pomáhá Hadleymu prát špinavé peníze, které vrchní dozorce získává díky resocializačnímu programu, který vězňům umožňuje pracovat mimo vězení. Zdánlivý poklid naruší nový vězeň, zlodějíček Tommy, který byl před časem v cele s vězněm, který tvrdil, že zabil manželku bankéře a jejího milence. Andy se obrátí s prosbou o pomoc k řediteli věznice, ten ho však s nečekanou brutalitou odmítne...
obrazek

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama